Zapowiedź 2 serii spotkań Superligi mężczyzn

Rodzima PGNiG Superliga wróciła na dobre. Po zeszłotygodniowych rywalizacjach, w których za niemałą sensację wśród Panów uznawać by się mogło wyraźne zwycięstwo SPR Chrobrego Głogów nad Zagłębiem Lubin 28:24 – czas na drugą serię spotkań, a w nich…

Ciekawie zapowiada się pierwszy pojedynek we Wrocławiu, gdzie miejscowy Śląsk, będący beniaminkiem ligi podejmie wicemistrza zeszłorocznych rozgrywek, Orlen Wisłę Płock. Trzeba zaznaczyć, że we wrocławskiej drużynie występuje obecnie dwóch byłych graczy płockiej drużyny, Arkadiusz Miszka oraz Zoran Radojević.

Następne w kolejce będą spotkania Wybrzeża Gdańsk z Zagłębiem Lubin. Obydwie te ekipy na inaugurację uległy swoim rywalom (Wybrzeże MMTS-owi 27:32, Zagłębie, jak wspomnieliśmy 24:28 z Chrobrym). O ile w szeregach beniaminka z Pomorza wszyscy zgodnie podkreślają, że nie mają parcia na wynik, o tyle drużyna z Dolnego Śląska ma coś do udowodnienia, stąd oprawie meczu towarzyszyć będą spore emocje. Podobnie powinno być tego dnia w Kwidzynie, gdzie MMTS podejmować będzie SPR Stal Mielec. Zarówno jedni, jak i drudzy mają po pierwszej kolejce korzystny dorobek i żadna z ekip nie będzie chciała łatwo złożyć broni.

W niedzielę (14 września)w Poznaniu szczypiorniści Nielby Wągrowiec spróbują podjąć rękawice przeciwko mistrzom kraju, drużynie Vive Tauron Kielce, w Szczecina zaś zagoszczą zawodnicy Chrobrego Głogów, by zmierzyć się z gospodarzem Gaz-System Pogonią.

Ostatnim meczem, który zaplanowany jest wyjątkowo na środę 17 września, będzie potyczka Azotów Puławy z Górnikiem Zabrze. Te zespoły mierzyły się w zeszłym sezonie o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Wówczas po trzech meczach lepsi okazali się zawodnicy ze Śląska, zdobywając brązowy medal. Dla puławian będzie to, więc szansa na zrewanżowanie się ekipie Patrika Liljestranda za utraconą szansę, a dla kibiców z kolei na pokaz nietuzinkowej gry po obydwu stronach boiska.

Tabela i terminarz PGNiG Superligi mężczyzn

Igor Piwowarski

foto: Piotr Piwowarski

źródło: „reczna.info.pl”

Dołącz do nas na Facebooku