Trener „biało-czerwonych” wyróżniony!

Czwarte miejsce naszej kobiecej reprezentacji na serbskim mundialu niezmiernie ucieszyło wszystkich sympatyków szczypiorniaka znad Wisły. Jak widać nie bez echa sukces „biało-czerwonych” przeszedł również w świecie, bowiem Kim Rasmussen został nominowany do tytułu trenera roku 2013, organizowanego przez portal handball-planet.com!

Duński selekcjoner wniósł ogromny wkład w pracę z naszą reprezentacją, czego efektem był wysoki wynik osiągnięty na grudniowych mistrzostwach świata w Serbii. Tymczasem rezultat ten sprawił dodatkowo, iż znalazł się on w kręgu pięciu wielkich nazwisk wśród szkoleniowców.

Oprócz Rasmussena w tym gronie znajdziemy nazwiska dwóch jego rodaków: Mortena Soubaka, który z Brazylią sięgnął po złoto w Serbii oraz Jana Pytlicka – brązowego medalistę z kadrą Danii, a także trenera Czarnogórek – Dragana Adzicia i szkoleniowca węgierskiego Győri Audi ETO KCMartina Ambrosa.

To już trzeci raz znany portal stwarza fanom szczypiorniaka z całego świata możliwość głosowania na swoich faworytów. W pierwszej edycji uznanie w konkursie zyskał trener Norweżek – Thorir Hergeirsson (2011), zaś przed rokiem triumfował ówczesny trener węgierskiej kadry – Karl Erik Bohn.

Swój typ można oddać za pośrednictwem tego linku: http://www.handball-planet.com/best-coach-in-womens-handball-2013/ do 5 stycznia!

Igor Piwowarski

foto: Piotr Piwowarski

źródło: „reczna.info.pl”