Stanić za Landina. Roszady w Mannheim!

Występujący w niedawnej przeszłości na parkietach macedońskiej VIP Super League etatowy bramkarz reprezentacji Serbii, Darko Stanić od nowego sezonu zamieni Bietigheim na Mannheim, gdzie swoje mecze rozgrywa Rhein-Neckar Löwen. Jeden z asów talii selekcjonera Ljubomira Vranjesa w ekipie z Badenii-Wirtembergii zastąpi Duńczyka, Niklasa Landina.

Przez ostatnie trzy sezony 36-letni Serb był wiodącą postacią macedońskiej drużyny prowadzonej przez Lino Červara. W tym okresie dwukrotnie przyczyniał się on do awansu drużyny do najlepszej „ósemki” Velux EHF Champions League.

W związku z problemami finansowymi Metalurga od października 2014 roku pracodawcą występującego między słupkami zawodnika jest jednak SG BBM Bietigheim. Kontrakt pomiędzy Staniciem, a beniaminkiem DKB Handball-Bundesligi wygasa jednak za pół roku, z czego skorzystali włodarze oddalonego od Bietigheim o blisko sto kilometrów zespołu z Mannheim.

Z nowym klubem serbskiego kadrowicza połączy dwuletnia umowa. Jest to już drugie wzmocnienie tej pozycji klubu z SAP Areny. Wcześniej podpis pod umową obowiązującą do 2018 roku podpisał Szwed, Mikael Appelgren z MT Melsungen.

Igor Piwowarski
foto: Piotr Piwowarski

Dołącz do nas na Facebooku