Rasmussen złożył rezygnację! Kadra od czerwca bez trenera!

Czerwcowe mecze w ramach kwalifikacji do tegorocznych mistrzostw Europy w Szwecji (1 czerwca z Finlandią w Siunti oraz trzy dni później ze Słowacją w Płocku) okażą się ostatnimi spotkaniami, do których w charakterze selekcjonera kobiecej reprezentacji Polski przystąpi Kim Rasmussen – podaje oficjalne źródło Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W czwartek w siedzibie związku duński szkoleniowiec w towarzystwie Prezesa Andrzeja Kraśnickiego oraz dyrektora sportowego ZPRP, Jerzego Eliasza poinformował, że przyjął ofertę poprowadzenia drużyny narodowej innego kraju. Wciąż obowiązująca umowa między Rasmussenem, a ZPRP wygasa z końcem czerwca br.

Duńczyk sprawuje funkcję selekcjonera reprezentacji od czerwca 2010 roku, zastępując wówczas Krzysztofa Przybylskiego. Pod jego wodzą Polki dwukrotnie znajdowały się tuż za podium – na mistrzostwach świata w Serbii w 2013 roku; ulegając w meczu o brąz Dunkom – 26:30 (15:12) oraz na tym samym etapie uznając wyższość Holenderek – 25:30 (8:15) w trakcie niedawnego mundialu w Danii.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce w najbliższych dniach rozpocznie procedurę poszukiwania nowego trenera kadry narodowej kobiet.

Igor Piwowarski
foto: ZPRP

źródło: „reczna.info.pl”/ZPRP

Dołącz do nas na Facebooku