Polski selekcjoner z zagranicznym kontraktem!

Selekcjoner reprezentacji Polski szczypiornistek, Kim Rasmussen przez najbliższe 2,5 roku będzie łączyć obowiązki sternika naszej kadry oraz asystenta żeńskiego zespołu WHC Vardar SCBT Skopje. Takie informacje uzyskać można, powołując się na oficjalną stronę internetową macedońskiego zespołu!

WHC Vardar to aktualnie jedna, z topowych drużyn żeńskiego szczypiorniaka w Europie. Zespół ze Skopje w ubiegłym sezonie uplasował się bowiem na trzeciej lokacie turnieju Final4 Ligi Mistrzyń. Zadaniem doświadczonego duńskiego szkoleniowca będzie wsparcie szkoleniowe zespołu Indiry Kastarović, której będzie asystentem.

Jestem szczęśliwy, będąc częścią tej organizacji. Wraz z Indirą będziemy starali się kontynuować dobre wyniki zespołu. Mam pewną wizję, nad czym można się jeszcze skupić i gdzie nanieść poprawki. Jestem pewien, że zespół skorzysta z mojej wiedzy – podkreślił Rasmussen.

Duńczyk zaprzeczył przy tym, jakoby łączenie obowiązków wpłynęło na jakość prowadzenia przez niego polskiej kadry – Praca w Vardarze pomoże mi zyskać dodatkową wiedzę na temat piłki ręcznej w Europie i wizję na nią. To pozwoli mi być lepszym trenerem i wzbogaci warsztat pracy także w Polsce. – skomentował w specjalnej rozmowie naszemu serwisowi.

Zadowolenia z podjęcia współpracy nie kryła także prezydent macedońskiego klubu – Cieszę się, że sztab szkoleniowy naszego zespołu będzie tworzyć ekspert duńskiej szkoły szczypiorniaka, jakim jest Kim Rasmussen. Liczę, że wprowadzi on kilka nowych pomysłów, a co za tym idzie zespół konsekwentnie osiągać będzie dobre wyniki – wyraziła nadzieję Gordana Naceva.

Igor Piwowarski
foto: ZPRP

źródło: „reczna.info.pl”/”www.zrkvardar.mk/en”

Dołącz do nas na Facebooku