PGNiG Superliga mężczyzn: Chrobry się wzmacnia. Przyszłoroczne podium realne?

Na przestrzeni ostatnich dni nie milkły echa, jakoby rozgrywający Vive Tauron Kielce, Tomasz Rosiński miał wzmocnić od przyszłego sezonu SPR Chrobrego Głogów. Teraz informację tę, powołując się na oficjalne źródła możemy potwierdzić. W kieleckim zespole 31-latek występuje nieprzerwalnie od 2005 roku.

Środkowy rozgrywający, karierę zawodniczą rozpoczął w rodzinnym Zabrzu w tamtejszym MOSiR skąd trafił do Śląska Wrocław. Po dwóch sezonach spędzonych w stolicy Dolnego Śląska w 2005 roku przeniósł się do Kielc. Pod koniec tego samego roku został powołany przez trenera Bogdana Wentę do reprezentacji Polski, z którą zajął 4. miejsce na Mistrzostwach Europy w Austrii w 2010 roku.

Tomek to jeden z najdłużej grających zawodników w kieleckim klubie. Wywalczył na przestrzeni dziesięciu lat wiele tytułów. Jestem pewny, że do końca sezonu zostawi na parkiecie całe serce i w kolejnych meczach, pokazując swoje wysokie umiejętności pomoże drużynie w osiągnięciu kolejnych sukcesów – mówi Prezes Vive Tauron Kielce, Bertus Servaas.

W Kielcach najbardziej się rozwinąłem, to wspaniały okres w mojej karierze. Prezes Bertus Servaas dał mi szansę i starałem się ją jak najlepiej wykorzystać. Pamiętajmy jednak, że sezon się nie skończył. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Mamy bardzo dużo do wygrania, zrobiliśmy pierwszy krok. Przed nami sporo roboty. To, że od przyszłego roku zmieniam barwy klubowe to nie oznacza, że w tych ostatnich meczach nie dam z siebie wszystkiego. Będę się starał z całych swoich sił, żeby pomóc drużynie wygrać kolejne bardzo ważne mecze – zadeklarował popularny „Rosa”.

To kolejny, po zakontraktowaniu Bartosza Jureckiego głośny transfer głogowskiego klubu. Jak podaje oficjalny serwis zespołu z Dolnego Śląska oprócz wspomnianych szeregi zespołu zasilą jeszcze Arkadiusz Miszka ze Śląska Wrocław, Kamil Sadowski z MMTS Kwidzyn, oraz Kacper Pawłowski (wychowanek Chrobrego, SMS Gdańsk).

Igor Piwowarski
fot. Piotr Piwowarski

źródło: „reczna.info.pl” / „Vive Tauron Kielce”

Dołącz do nas na Facebooku