Oviedo: Przegrana polskich szczypiornistów

W pierwszym dniu turnieju towarzyskiego mężczyzn w Oviedo, reprezentacja Polski szczypiornistów przegrała z reprezentacją Norwegii 25:30 (11:16). Spotkanie z Norwegami okazało się przepaścią przed konfrontacjami jakie czekają nasz zespół w dalszej części turnieju i na mistrzostwach świata w Katarze.

Od pierwszych minut mecz zaczął się pomyślnie dla naszych reprezentantów, którzy zaczęli od prowadzenia 3:2. Kiedy wydawało się, że właściwy rytm gry jest po stronie podopiecznych Michaela Bieglera coś się zacięło. Michał Daszek nie wykorzystał rzutu karnego, a norwescy szczypiorniści konsekwentną i skuteczną grą zdobyli pięć bramek z rzędu, co pozwoliło im kontrolować przebieg dalszych minut konfrontacji.

Nienajlepszy okres gry i rażąca nieskuteczność w szeregach naszej ofensywy oddalało marzenia na odrobienie strat. Rywale po naszych błędach wykorzystywali niemal każdą okazję, rzucając bramki z każdej pozycji. Zła sytuacja naszej defensywy wpadła w tarapaty, w 24. minucie za faul po za polem karnym na norweskim napastniku, który biegł do dalekiego podania ukarany został czerwoną kartką Marcin Wichary. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 11:16.

Początek drugiej części spotkania nie dawał wiary i optymizmu na odrobienie strat, powtarzały się sytuacje z pierwszej połowy, brak skuteczności i zbyt dużo błędów popełnianych w przeprowadzaniu ataku pozycyjnego. Skandynawscy szczypiorniści kontynuowali swoją grę, jaką prezentowali od początku spotkania pokazując charakter na boisku i wolę wali, która szybko pozwoliła powiększyć im przewagę do siedmiu bramek w 37. minucie.

Nasi reprezentanci marnowali szereg wielu sytuacji do zdobycia bramki,nie mogli celnie trafić z kontrataku. Na 10. minut przed końcem spotkania na ławkę kar powędrowało dwóch zawodników norweskich, biało-czerwoni odrobili straty do stanu 23:25. Odżyły nadzieje na korzystny wynik, lecz słaba postawa naszych reprezentantów powiększała niekorzystny bilans spotkania, które zakończyło się wygraną Norwegów 30:25.

Polska – Norwegia 25:30 (11:16)

Polska: Szmal, Wichary – Bielecki (4), Chrapkowski (2), Daszek (1), Grabarczyk (1), M. Jurecki (3), B. Jurecki (5), Lijewski (4), Masłowski (1), Orzechowski, Rojewski, Syprzak (1), Szyba (1), Wiśniewski (2).
Czerwona kartka: Marcin Wichary.