Niemiecki producent ubierze naszą kadrę!

Mająca blisko trzynastoletnią działalność na rynku producentów sportowych niemiecka firma – Kempa, specjalizująca się w produkcji sprzętu piłki ręcznej przez co najmniej dwa sezony będzie figurować, jako partner techniczny Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Oznacza to, że nasza reprezentacja szansę zaprezentowania się w nowych strojach będzie miała już na turnieju w hiszpańskim Oviedo!

Na mocy tej umowy niemiecki producent wyposaży w sumie wszystkie osiem reprezentacji pionu żeńskiego oraz męskiego począwszy od kategorii seniora, na juniorze młodszym skończywszy. Kempa w swój sprzęt zaopatrzy również naszą kadrę narodową w piłce ręcznej plażowej oraz będzie współpracować przy akcjach promocyjnych związku.

Swojego zadowolenia z zawarcia współpracy nie krył Prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki To nowy rozdział w działaniu ZPRP i naszych reprezentacji. Firma Kempa ma dużą tradycję w rozwoju piłki ręcznej. Ta firma ma wysoką reputację w świecie szczypiorniaka. Liczę na owocną współpracę w najbliższych latach – zakończył z nadzieją.

Karsten Dormann, reprezentujący na ostatniej przed MŚ konferencji stronę niemieckiego producenta nawiązał przy okazji do dwóch ostatnich porażek reprezentacji Niemiec w meczach z podopiecznymi Michaela Bieglera. – Kiedy pół roku temu Niemcy dwa razy zostały pokonane przez Polskę w eliminacjach mistrzostw świata, uznaliśmy, że pora zwrócić na was większą uwagę – przyznał Dormann.

Producent, który swoją nazwę zawdzięcza niemieckiemu szczypiorniście Bernhardowi Kempie opracował naszej reprezentacji trzy warianty. Podstawowym kompletem jest jednolity – biały. Tak zwanym „wyjazdowym” integralny – czerwony, zaś trzeci rodzaj będzie koloru niebieskiego.

Co ciekawe oprócz naszej reprezentacji na najbliższych mistrzostwach świata w Katarze w sumie aż osiem reprezentacji – Niemcy, Bośnia i Hercegowina, Słowenia, Islandia, Arabia Saudyjska, Iran, Katar oraz Tunezja – występować będzie z logotypem Kempy na strojach.

Igor Piwowarski
foto: ZPRP

źródło: „reczna.info.pl”

Dołącz do nas na Facebooku