Najlepszy kołowy na świecie w Superlidze!

Jak donosi oficjalny serwis szóstego aktualnie zespołu PGNiG Superligi mężczyzn, SPR Chrobrego Głogów wybrany podczas mistrzostw świata w Katarze do drużyny gwiazd turnieju, reprezentacyjny kołowy Bartosz Jurecki od sezonu 2015/2016 zasili szeregi drużyny z Dolnego Śląska!

Jeszcze przed katarskimi mistrzostwami sporo mówiło się o odejściu Shreka z niemieckiego SC Magdeburg. Niewiadomą wciąż pozostawał jednak przyszły pracodawca. Spekulowano jedynie, że porozumienie na linii Vive Tauronu Kielce i Magdeburga będzie miało charakter wymienny. Żeljko Musa w zamian za starszego z braci Jureckich.

Insynuacje te zostały przerwane wraz z poniedziałkową informacją klubu z Dolnego Śląska, w którym polski kołowy przed wyjazdem do Niemiec występował przez cztery lata (2002-2006) i w tym czasie był współautorem największego sukcesu tej drużyny, wicemistrzostwa kraju w ostatnim roku swojej przygody z rodzimą ligą.

Tym razem Bartosz Jurecki spędzi w klubie z Zagłębia Miedziowego co najmniej dwa sezony, bo to właśnie pod umową opiewającą na okres dwóch lat nasz kołowy złożył podpis.

Igor Piwowarski
foto: ZPRP

źródło: „reczna.info.pl”/spr-chrobry.glogow.pl