ME Dania 2014 [mężczyzn] komplet wyników i tabele

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej Dania 2014 (mężczyzn)
Faza wstępna turnieju
GRUPA A [Herning,   Jyske Bank Boxen]
1 12-01-2014 18:00 Czechy Austria 20:30 [9:14]
2 12-01-2014 20:30 Dania Macedonia 29:21 [12:8]
3 14-01-2014 18:15 Macedonia Czechy 24:24 [10:11]
4 14-01-2014 20:30 Austria Dania 29:33 [12:18]
5 16-01-2014 18:15 Macedonia Austria 22:21 [12:10]
6 16-01-2014 20:30 Dania Czechy 33:29 [21:17]
TABELA GRUPY A 
M Zespół Pkt. Wygrane Remisy Porażki G+ G- Razem
1 Dania 6 3 0 0 95 79 +16
2 Macedonia 3 1 1 1 67 74 -7
3 Austria 2 1 0 2 80 75 5
4 Czechy 1 0 1 2 73 87 -14
GRUPA B [Aalborg,   Gigantium]
16 12-01-2014 16:00 Islandia Norwegia 31:26 [16:10]
17 12-01-2014 18:15 Hiszpania Węgry 34:27 [17:10]
18 14-01-2014 18:00 Węgry Islandia 27:27 [16:15]
19 14-01-2014 20:15 Norwegia Hiszpania 25:27 [8:12]
20 16-01-2014 18:00 Hiszpania Islandia 33:28 [16:15]
21 16-01-2014 20:15 Węgry Norwegia 26:26 [16:13]
TABELA GRUPY B
M Zespół Pkt. Wygrane Remisy Porażki G+ G- Razem
1 Hiszpania 6 3 0 0 94 80 +14
2 Islandia 3 1 1 1 86 86 0
3 Węgry 2 0 2 1 80 87 -7
4 Norwegia 1 0 1 2 77 84 -7
GRUPA C [Arhus, NRGi Arena]
31 13-01-2014 18:00 Serbia Polska 20:19 [13:9]
32 13-01-2014 20:15 Francja Rosja 35:28 [19:14]
33 15-01-2014 18:00 Rosja Serbia 27:25 [14:14]
34 15-01-2014 20:15 Polska Francja 27:28 [14:15]
35 17-01-2014 18:00 Polska Rosja 24:22 [10:14]
36 17-01-2014 20:15 Serbia Francja 28:31 [12:17]
TABELA GRUPY C
M Zespół Pkt. Wygrane Remisy Porażki G+ G- Razem
1 Francja 6 3 0 0 94 83 +11
2 Polska 2 1 0 2 70 70 0
3 Rosja 2 1 0 2 77 84 -7
4 Serbia 2 1 0 2 73 77 -4
GRUPA D [Kopenhaga,   Brøndby Hallen]
46 13-01-2014 18:00 Chorwacja Białoruś 33:22 [16:11]
47 13-01-2014 20:15 Szwecja Czarnogóra 28:21 [18:13]
48 15-01-2014 18:00 Czarnogóra Chorwacja 22:27 [12:13]
49 15-01-2014 20:15 Białoruś Szwecja 22:30 [10:13]
50 17-01-2014 18:00 Chorwacja Szwecja 25:24 [10:9]
51 17-01-2014 20:15 Białoruś Czarnogóra 29:23 [13:13]
TABELA GRUPY D
M Zespół Pkt. Wygrane Remisy Porażki G+ G- Razem
1 Chorwacja 6 3 0 0 85 68 17
2 Szwecja 4 2 0 1 82 68 14
3 Białoruś 2 1 0 2 73 86 -13
4 Czarnogóra 0 0 0 3 66 84 -18
Faza zasadnicza turnieju
Grupa 1   Jyske Bank Boxen, Herning
52 18-01-2014 16:00 Macedonia Węgry 25:31 [9:16]
53 18-01-2014 18:15 Austria Islandia 27:33 [9:17]
54 18-01-2014 20:30 Dania Hiszpania 31:28 [16:14]
55 20-01-2014 16:00 Macedonia Islandia 27:29 [11:14]
56 20-01-2014 18:15 Austria Hiszpania 27:28 [12:14]
57 20-01-2014 20:30 Dania Węgry 28:24 [14:11]
58 22-01-2014 16:00 Macedonia Hiszpania 22:33 [12:15]
59 22-01-2014 18:15 Austria Węgry 25:24 [9:13]
60 22-01-2014 20:30 Dania Islandia 32:23 [17:13]
Tabela grupy 1
M Zespół Pkt. Wygrane Remisy Porażki G+ G- Razem
1 Dania 10 5 0 0 153 125 +28
2 Hiszpania 8 4 0 1 156 135 +21
3 Islandia 5 2 1 2 140 146 -6
4 Węgry 3 1 1 3 133 139 -6
5 Macedonia 2 1 0 4 117 143 -26
6 Austria 2 1 0 4 129 140 -11
Grupa 2   NRGi Arena, Aarhus
61 19-01-2014 15:45 Polska Białoruś 31:30 [14:13]
62 19-01-2014 18:00 Rosja Szwecja 27:29 [13:20]
63 19-01-2014 20:15 Francja Chorwacja 27:25 [18:17]
64 21-01-2014 15:45 Rosja Chorwacja 25:33 [11:16]
65 21-01-2014 18:00 Francja Białoruś 39:30 [20:16]
66 21-01-2014 20:15 Polska Szwecja 35:25 [15:12]
67 22-01-2014 15:45 Rosja Białoruś 39:33 [23:17]
68 22-01-2014 18:00 Francja Szwecja 28:30 [16:14]
69 22-01-2014 20:15 Polska Chorwacja 28:31 [15:14]
Tabela grupy 2
M Zespół Pkt. Wygrane Remisy Porażki G+ G- Razem
1 Francja 8 4 0 1 157 140 +17
2 Chorwacja 8 4 0 1 147 126 +21
3 Polska 6 3 0 2 145 136 +9
4 Szwecja 6 3 0 2 138 137 +1
5 Rosja 2 1 0 4 141 154 -13
6 Białoruś 0 0 0 5 137 172 -35
MECZ O 5/6 MIEJSCE, Herning – Jyske Bank Boxen
68 24-01-2014 16:00 Islandia Polska 28:27 [13:16]
PÓŁFINAŁ 1, Herning – Jyske Bank Boxen
69 24-01-2014 18:30 Francja Hiszpania 30:27 [12:14]
PÓŁFINAŁ 2, Herning – Jyske Bank Boxen
70 24-01-2014 21:00 Dania Chorwacja 29:27 [13:15]
MECZ O 3 MIEJSCE, Herning – Jyske Bank Boxen
71 26-01-2014 15:00 Chorwacja Hiszpania 28:29 [13:16]
FINAŁ, Herning – Jyske Bank Boxen
72 26-01-2014 17:30 Dania Francja 32:41 [16:23]
Klasyfikacja końcowa
1  Francja
2  Dania
3  Hiszpania
4  Chorwacja
5 Islandia
6  Polska
7  Szwecja
8  Węgry
9  Rosja
10  Macedonia
11  Austria
12  Białoruś
13  Serbia
14  Norwegia
15  Czechy
16  Czarnogóra

 

Piotr Piwowraski

foto: Piotr Piwowarski

źródło: „reczna.info.pl”