ME 2014: Bessa Polaka! Może już nie zagrać…

Polscy szczypiorniści w ostatnim meczu grupy C rozgrywanych w Danii mistrzostw Starego Kontynentu, pokonując rosyjską kadrę – zdobyli cenne dwa punkty, zapewniające im awans do drugiej rundy. Niestety kontuzją okupił ten triumf prawoskrzydłowy Patryk Kuchczyński, który niedawno przyleciał do Aarhus, by zastąpić… kontuzjowanego Roberta Orzechowskiego!

Lekarz „biało-czerwonych”, Rafał Markowski po wstępnej analizie stwierdził, że zawodnik Górnika Zabrze ma mocno stłuczone śródstopie w tzw. nodze „wyskocznej”, czyli w przypadku Kuchczyńskiego jest to noga prawa. Odpowiedzialny za stan zdrowia w kadrze – Markowski zapewnił jednak, że nie ma złamania natomiast zawodnik kuleje i odczuwa ból. Decyzja, odnośnie kolejnych występów popularnego „Chińczyka” na mistrzostwach w Danii rozstrzygnie się dzisiaj wieczorem, po naradzie sztabu szkoleniowego.

Zawodnik, który z kadrą osiągnął między innymi wicemistrzostwo świata w Niemczech (2007) oraz brąz mistrzostw świata w Chorwacji dwa lata później może mówić o sporym pechu. Bessa jego stanu zdrowia ostatnimi czasy nie jest zbyt łaskawa. Kuchczyński bowiem jeszcze przed turniejem noworocznym Provident Cup na Węgrzech zmagał się z urazem kolana i w owej sytuacji stracił miejsce w składzie na rzecz młodego Jakuba Łucaka.

Dodatkowym powodem do niepokoju może być fakt, iż wyczerpał się limit hożych, leworęcznych zawodników, mogących występować na prawym rozegraniu i sztab szkoleniowy prawdopodobnie będzie musiał pokusić się o grę na „prawym piórku” z praworęcznym szczypiornistą.

Pierwszy mecz drugiej fazy turnieju Polska – Białoruś już w tę niedzielę w TVP2 oraz TVP Sport HD od 15:45!

Igor Piwowarski
foto: Piotr Piwowarski

źródło: „reczna.info.pl”