LM: Duma Katalonii pokonana!

W niedzielny wieczór, w meczu 8 kolejki grupy B Ligi Mistrzów Orlen Wisła Płock pokonała w Orlen Arenie FC Barcelonę 34:31 (17:15). To nie przypadek, to efektowne zwycięstwo oparte na zdyscyplinowaniu taktycznym i konsekwencji gospodarzy. Podopieczni Manolo Cadenasa okazali się tym samym pierwszymi – w obecnej edycji rozgrywek – pogromcami Dumy Katalonii!

Początek spotkania to dobra gra płockich zawodników, celne trafienia Kamila Syprzaka, Mariusza Jurkiewicza i kapitalne akcje całego zespołu już w 6 minucie przyniosły gospodarzom trzy bramki przewagi 4:1. Kolejne minuty meczu potwierdzały tylko bardzo dobrą dyspozycję Nafciarzy, którzy swoją postawą sprawiali spore problemy hiszpańskim szczypiornistom.

Hiszpanie mieli problemy w konstruowaniu ataku pozycyjnego, a do tego świetnie spisujący się między słupkami Marcin Wichary zniechęcał dodatkowo Katalończyków do zminimalizowania strat. Na dużej skuteczności zagrał Mariusz Jurkiewicz, który świetnie rozgrywał piłki i celnie trafiał do bramki Danijela Sarića. Podopiecznym Xaviera Pascuala zaczęło układać się dopiero pod koniec pierwszej części spotkania, gdzie po kliku błędach gospodarzy zdołali odrobić dwie bramki i do przerwy zbliżyć się na dwie bramki 17:15 do gospodarzy.

Druga część spotkania rozpoczęła się od dwóch zdobytych bramek z rzutu karnego, które wykorzystał Macedończyk, Kiril Łazarow. Podopieczni Manolo Cadenasa próbowali powrócić do gry, jaką prezentowali w pierwszej połowie. Już po kilku minutach pierwszą bramkę w tej odsłonie zdobył Alexander Tioumentsev, który dał impuls swojemu zespołowi do konstruktywnej gry.

Powróciły zagrania na koło do Kamila Syprzaka co sprawiło, że Wiślacy po kilkunastu minutach odzyskali czterobramkowe prowadzenie i swoją rozważną, przemyślną grą utrzymywali bezpieczną przewagę bramkową nad rywalem. Końcowe fragmenty meczu to kolejne dobre akcje Mariusza Jurkiewicza i Valentina Ghionei, który w końcowych minutach meczu wyprowadził swój zespół na trzy bramki przewagi nad mistrzami Hiszpanii!

Orlen Wisła Płock – FC Barcelona 34:31 (17:15).

Orlen Wisła Płock: Wichary, Corrales – Daszek, Wiśniewski, Ghionea (3), Nikcević (2), Kwiatkowski, Rocha (5), Syprzak (5), Racotea (2), Tioumentsev (3), Jurkiewicz(6), Zelenović (7), Montoro (1).

FC Barcelona: Sarić, Vargas – Tomas (2), Arino, Sigurdsson (6), Saubich Mir, Noddesbo, Sorhaindo (1), Entrerrios (3), Sarmiento, Gurbindo, Rutenka (9), Morros, Karabatić (3), Jallouz, Lazarov (7).