Kto następcą Wenty? – Już wszystko jasne!

Od niespełna miesiąca wszyscy fani polskiego szczypiorniaka zastanawiali się kto obejmie schedę po Bogdanie Wencie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. W gronie ścisłych kandydatów opiewały dwa nazwiska: Jarosław Cieślikowski oraz Michael Biegler…

Podczas niedzielnego posiedzenia zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję, że kadrę poprowadzi Niemiec – Michael Biegler. Nowy szkoleniowiec w trenerskim fachu pracuje od 27 lat i jest niezwykle doświadczonym człowiekiem, natomiast nigdy nie prowadził klubów opatrzonych w gwiazdy światowego szczypiorniaka. Pracował między innymi w VfL Gummersbach (1994-1997), Frisch Auf Göppingen (2002-2003), Wilhelmshavener HV (2003-2008), SC Magdeburg (2008-2009), a ostatnio TV Grosswallstadt (2010).

Biegler to także Master Coach Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF). Na ostatnio rozgrywanym turnieju klubowych MŚ w Katarze – IHF Globe 2012 wraz z Alfredem Gislasonem (trener THW Kiel) oraz Talantem Dujszebajewem (trener Atletico Madryt) szkolił trenerów z całego świata.

Biegler w swojej trenerskiej karierze w latach 1993-1996 pracował również z kadrą naszych zachodnich sąsiadów, jako trener asystent. Był też szkoleniowcem bramkarzy w brazylijskiej kadrze.

W konkursie ZPRP na trenera reprezentacji zarząd nie uwzględnił aplikacji złożonych przez byłych asystentów Wenty – Daniela Waszkiewicza oraz Damiana Wleklaka, decyzję uwzględniając brakiem spełnienia warunków formalnych w podaniu.

Igor Piwowarski

foto: Piotr Piwowarski

źródło: „reczna.info.pl”