Kolejny pogrom szczypiornistek!

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych pokonała w Kwidzynie włoskie kadrowiczki 39:12 (18:7), w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata, które w przyszłym roku gościć będą w Serbii. Tym samym wciąż są absolutnym liderem grupy 3 z kompletem zwycięstw.

Podopieczne Kima Rasmussena z dystansem podeszły do rywalek. Początkowo nieco ospale, zaś z minuty na minutę zaczęły się stopniowo rozkręcać. Bezbłędna niemal gra w defensywie zaowocowała szybkimi kontrami i w efekcie łatwymi bramkami. Na uznanie po raz kolejny zasługuje bramkarka lidera PGNiG Superligi kobiet, SPR-u Lublin – Weronika Gawlik, która raz po raz stawała na wysokości zadania.

Oprócz skutecznego egzekwowania kontr i gry tak zwanym „szybkim środkiem”, biało-czerwone skutecznie radziły sobie również w ataku pozycyjnym co zaowocowało największym w tych rozgrywkach rezultatem do przerwy (18:7).

Druga odsłona niewiele się zmieniła. Polki podeszły do niej, jako do dopełnienia formalności. Granica w doświadczeniu i poziomie prezentowanym przez zespoły była niczym szczyt Mount Everest a jego przepaść. Niestety perfekcja przeplatała się miejscami z chaosem. Próby kontr kończyły się prostymi stratami piłek, ale nawet najlepszym europejskim drużynom narodowym przydarzają się błędy.

Polki szybko wyciągnęły jednak wnioski ze swoich poczynań i z powrotem wróciły na odpowiedni poziom. „Orlice” Rasmussena znów zaczęły dominować w obydwu formacjach i sprawa końcowego wyniku zaczęła się coraz bardziej klarować. Ostatecznie szczypiornistki znad Wisły rozgromiły swe rywalki 39:12 i teraz pozostaje przygotować się pod kątem wyjazdowej potyczki na Białorusi. Ten mecz w niedzielę (2.12).

Polska – Włochy 39:12 (18:7).

Polska:Gawlik, Baranowska – Kulwińska 8, Stasiak 4, Wojtas 4, Grzyb 3, Kocela 3, Koniuszaniec 3, Stachowska 3, Byzdra 2, Jasinowska 2, Migała 2, Niedźwiedź 2, Piechnik 2, Andrzejewska 1, Repelewska.

Włochy:Pruenster, Porini, Carini – Rotondo 4, Fanton 3, Ganga 2, Coppola 1, Federspieler 1, Lenardon 1, Cappellaro, Costa, Guerra, Landri,Niederwieser, Pocaterra, Zuin.