Final4 PP: Azoty lepsze w „małym finale”!

W meczu o trzecie miejsce rozgrywanego na warszawskiej hali TORWAR turnieju Final4 PGNiG Pucharu Polski, puławskie Azoty pokonały SPR Chrobrego Głogów 26:22 (16:11). Obydwie ekipy pierwszego dnia uległy faworytom rozgrywek – kolejno Vive Targom Kielce oraz Orlen Wiśle Płock. Te, z kolei drużyny zmierzą się wieczorem w meczu, którego stawką będzie jedenasty – w obydwu przypadkach – krajowy puchar.

Zespół Bogdana Kowalczyka miał dzisiejszego dnia zdecydowanie łatwiejszą przeprawę, bo i rywal mniej wymagający. Mimo wszystko mecz stał na dość wysokim poziomie w pierwszych fragmentach, z trudem było bowiem dojrzeć ekipy, która byłaby w stanie odskoczyć na wyższą przewagę bramkową. Obraz zmienił się wraz z końcowymi minutami pierwszej odsłony, wówczas ostatnią bramkę w tej połowie Chrobry zdołał zdobyć za sprawą Tomasza Mochockiego w 24. minucie spotkania. Ten sześciominutowy przestój wyszedł rzecz jasna na korzyść puławianom, którzy dzięki temu na przerwę schodzili z bezpieczną, pięciobramkową przewagę – 16:11.

Po zmianie stron głogowianie podjęli ambitną próbę poskromienia dalszych zamierzeń lubelskiego drużyny i zabrali się za odrabianie strat. Po czterech minutach tej części gry można było obserwować to zjawisko, bowiem dobra, ofensywna gra pozwoliła na zbliżenie się do rywala na dwa trafienia, po bramce z karnego Marka Świtały. Następnie zespół z Dolnego Śląska skomplikował sobie nieco sytuację, bo kary na rywalu chwilę później dopuścił się rozgrywający Mariusz Gujski – dzięki czemu kolejne dwa trafienia dołożyli na swoje konto Przemysław Krajewski i Krzysztof Łyżwa21:15 (42’). Choć w następnych akcjach zawodnicy Chrobrego wykazywali wszelkie przejawy cech wolicjonalnych, szali zwycięstwa na swoją stronę przechylić się nie dało i tak historia zatoczyła koło, bo tak samo, jak przed rokiem w Legionowie – tak i w obecnych rozgrywkach zespół Azotów Puławy zajął trzecie miejsce turnieju Final4 Pucharu Polski!

KS Azoty Puławy – SPR Chrobry Głogów 26:22 (16:11)

Azoty Puławy:
I połowa: Tarabochia (2’), Kus 2 min. (3’), Ćwikliński 2 min. (3’), Ćwikliński (5’), Krajewski (k) (7’), Kus (9’), Przybylski (10’), Krajewski (12’), Przybylski (14’), Przybylski (15’), Kus (17’), Przybylski (19’), Przybylski (19’), Krajewski (23’), Kus (24’), Tarabochia (26’), Krajewski (29’), Przybylski (30’).
II połowa: Ćwikliński (k) (33’), Łyżwa (37’), Krajewski (38’), Krajewski (40’), Łyżwa (40’), Masłowski (43’), Masłowski (44’), Łyżwa (46’), Tarabochia (57’), Kus (60’).

Chrobry Głogów:
I połowa: Świtała (2’), Gromyko (3’), Świtała (6’), Gromyko (7’), Świątek (9’), Kubała (12’), Świtała (k) (14’), Świtała (16’), Gromyko (18’), Płócienniczak 2 min. (19’), Bednarek (20’), Mochocki (24’).
II połowa: Płaczek (31’), Gromyko (32’), Kubała (33’), Świtała (k) (34’), Gujski 2 min. (40’), Prakapenia (44’), Prakapenia 2 min. (46’), Kubała (53’), Kubała (54’), Świtała (k) (55’), Gromyko (56’), Gromyko (58’), Prakapenia (60’).