Faworyt stracił punkty!

Nieoczekiwany przebieg miało spotkanie siódmej kolejki I ligi kobiet pomiędzy stołecznym AZS AWF, a KKS Polonią Kepno. Podchodzący do tego spotkania w roli faworytek warszawianki uległy zespołowi z Wielkopolski 31:33 (17:15).

Swoje spotkania wygrały za to zespoły rywalizujące z Akademiczkami w pierwszej trójce I-ligowej tabeli. UKS PCM Kościerzyna na własnym parkiecie pokonał SKF KPR Spartę Oborniki 29:22 (19:13), natomiast liderki grupy, zespół AZS-u Łączpol Gdańsk nie dały szans uczennicom z Płocka, triumfując na wyjeździe 29:23 (18:10). Aktualnie warszawski zespół traci do tych rywalek kolejno trzy i pięć punktów!

Na większą – w obliczu wyrównanych pierwszych fragmentów spotkania i niewielkiej dominacji gospodyń – przewagę kibicom zgromadzonym na Hali Gier warszawskiej AWF przyszło poczekać do dwudziestej minuty spotkania. Wówczas na czterobramkowy dystans nad gośćmi – 14:10 – wyprowadziła swój zespół kołowa Katarzyna Pożoga.

Gdy wydawało się, że przewaga ta będzie już tylko wzrastać zawodniczki z Kępna wypracowały sobie dwa karne, które na bramki zamieniła Justyna Fijałkowska. Na domiar złego dla gospodyń na dwie minuty kary za przewinienia w obronie powędrowały na ławkę wspomniana Kasia Pożoga oraz prawoskrzydłowa Karolina Bryl.

Choć rywalki, dzięki przewadze liczebnej uzyskały kontakt z podopiecznymi Pawła Kapuścińskiego i Daniela Lewandowskiego14:13 (25’), to chwilę później znów musiały gonić gospodynie. Na minutę przed końcem pierwszej partii Paulina Pawłowska rzutem ze skrzydła powiększyła bowiem ponownie dystans do czterech trafień – 17:13, ale to przyjezdne ustaliły wynik do przerwy zdobywając w końcówce dwa trafienia – 17:15.

Po zmianie stron przebieg meczu bardzo się wyrównał, a wynik wciąż oscylował wokół remisu. Pierwsze prowadzenie podopieczne Macieja Nowickiego uzyskały dopiero na około kwadrans przed końcową syreną. Wówczas bramkę dającą prowadzenie jego zespołowi – 23:22 – zdobyła Aleksandra Wynnyk.

Od tamtej pory zespół z Wielkopolski konsekwentnie utrzymywał przewagę i mimo heroicznych prób nadrobienia przez gospodynie strat nie stracił prowadzenia do końcowej syreny, ostatecznie triumfując 33:31 i inkasując cenne dwa punkty.

AZS AWF Warszawa – KKS Polonia Kępno 31:33 (17:15)

AZS AWF: Backiel, Michalska, Jóźwik – Nieścioruk (6), Olejnik (3), Lewandowska (6), Bryl (6), Joszczuk (3), Pawłowska (4), Pożoga (3), Adamowicz, Gutowska. Kary: 12 min.

KKS Polonia: Przebierała, Słota – Wynnyk (7), Grocdanowska (2), Gałka (1), Bielecka (1), Wesołowska (4), Oreszczuk (3), Jerzakowska (3), Fijałkowska (6), Nowicka (6), Cichoń, Wojtasik. Kary: 14 min.

Igor Piwowarski
foto: Piotr Piwowarski

źródło: „reczna.info.pl”

Dołącz do nas na Facebooku