El. ME 2014: Udany debiut Bieglera!

O udanym debiucie może mówić nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski szczypiornistów – Michael Biegler. Prowadzony przez niego zespół biało-czerwonych na inaugurację eliminacji do mistrzostw Europy 2014 w Danii, pokonał w płockiej Orlen Arenie holenderskiego żółtodzioba 33:22 (16:8)

Choć Polacy wygrali, mecz zaczął się zdecydowanie od zbyt dużej nerwowości w naszych szeregach. Polacy pierwszą bramkę rzucili w 4 minucie spotkania, a i tak stan rywalizacji był dla nas niekorzystny (1:3). Ta niemoc nie trwała jednak długo, bo już w 7. minucie biało-czerwoni zaczęli się rozkręcać (3:3), by po niespełna 120 sekundach prowadzić już 5:3.

Będący na fali polscy szczypiorniści sukcesywnie powiększali przewagę, i już 7 minut później doprowadzili do sześciu bramek różnicy nad rywalem (11:5). Szczególnie wyśmienitą postawą w tym meczu wykazał się niezawodny tego dnia między słupkami Sławomir Szmal. Poniekąd dzięki jego interwencjom podopieczni Bieglera do szatni schodzili z ośmioma bramkami przewagi (16:8), choć gdyby nie proste błędy, rezultat byłby z pewnością wyższy.

W drugiej odsłonie obraz bardzo dobrej gry kontynuowali nasi rodacy, którzy ani myśleli zwalniać tempa sprzed przerwy. Poziom umiejętności i zgrania był aż nazbyt widoczny, ale cóż się dziwić, skoro Polacy uznawani są za jedną z najlepszych formacji na świecie. Zupełnie odmienną grę prezentowała drużyna „Oranje”, dla której zarówno gra defensywna, jak i ofensywna była przy naszej ekipie piętą Achillesową.

Poza pierwszymi minutami, konfrontacja jawiła się jako całkowita dominacja naszych Orłów nad Holendrami, i tak też było do końca tego widowiska, w którym wyróżnić należy także zgromadzoną na hali publiczność, która przez całe spotkanie spontanicznie zagrzewała do walki naszą kadrę.

Ostatecznie polskie perełki całkowicie zdemolowały przyjezdnych inkasując pulę 11. bramek przewagi – 33:22.

Polska – Holandia 33:22 (16:8)

Polska: Szmal, Jaszka (3), Lijewski K.(3), Bartczak (3), Wiśniewski (3), Wichary, Jurecki B.(3), Jurecki M.(5), Paczkowski (1), Grabarczyk, Jurkiewicz, Jankowski, Krajewski (3), Kubisztal (1), Rosiński (4), Orzechowski (4).

Holandia: Schellenkens, Hoiting, Schagen (1), Miedema (2), Vink, Leenders (1), Van Schie (1), Kuijper, Sluijters (3), Remer (1), Haenen (6), Snijders (1), Smits (1), Adams (4), Verjans (1), Boomhouwer.