EHF: Europejska reforma

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) podjęła decyzję o rozszerzeniu liczby drużyn uczestniczących w Lidze Mistrzów – w wyniku czego w fazie zasadniczej europejskich rozgrywek wystąpi więcej drużyn klubowych.

Projekt zatwierdzony już został przez Komitet Wykonawczy EHF. W fazie zasadniczej znajdzie się 28 zespołów, 16 utworzy 2 grupy (A i B) po 8 drużyn, a 12 kolejne 2 grupy C i D, gdzie każdy zagra z każdym. Zwycięzcy grup tzw. wyższej kategorii uzyskają bezpośredni awans do ćwierćfinału. Dwa ostatnie zespoły z grup (A i B) będą musiały pożegnać się z rozgrywkami, pozostali powalczą w pierwszej rundzie play-off. Dołączą one do dwóch zespołów grup C i D, które wygrają swoje spotkania pucharowe (1C-2D i 1D-2C). 12 zespołów utworzy sześć par pierwszej fazy play-off, która wyłoni kolejnych 6 ćwierćfinalistów. Cztery pary zagrają systemem pucharowym, który wyłoni najlepsze cztery drużyny Ligi Mistrzów.

Taki system rozgrywek ma być przetestowany w najbliższej edycji Ligi Mistrzyń kobiet. EHF liczy, że w ten sposób te prestiżowe rozgrywki dotrą do większej liczby państw a to pozwoli przyciągnąć nowych sponsorów.

Igor Piwowarski

foto: Piotr Piwowarski

źródło: „reczna.info.pl”

Dołącz do nas na Facebooku