EHF CL: W świetle postępowania dyscyplinarnego…

Przeciwko Talantowi Dujszebajewowi Europejska Federacja Piłki Ręcznej wszczęła postępowanie dyscyplinarne, którego powodem miał eksces podczas niedawnego meczu jego drużyny, Vive Targów Kielce przeciwko niemieckiemu Rhein-Neckar Löwen w ramach 1/8 finału Velux EHF Ligi Mistrzów.

Drużyna z Mannheim wystosowała po tym meczu pismo do centrali EHF o zaistniałej sytuacji, a ta wystosowała wniosek do Trybunału EHF. Przedstawiciele niemieckiego klubu wykazali swoje niezadowolenie na naganne, w ich ocenie zachowanie trenera mistrzów Polski.

Przyjmujemy porażkę i nie będziemy składać protestu odnośnie oceny spotkania, ale nie akceptujemy, że nasz trener został pobity. Poinformował mnie o tym zajściu” – przekazał w rozmowie z niemieckimi mediami menedżer Lwów, Thorsten Storm.

Do konfliktu między szkoleniowcami doszło w trakcie trwania drugiej odsłony sobotniego meczu, po jego zakończeniu a także na konferencji prasowej, po której trener mistrzów Polski w znaczący sposób zasygnalizował mediom brak szacunku do swojej osoby oraz drużyny ze strony Gudmundssona. Swoje stanowisko argumentował niecenzuralnymi gestami opiekuna gości, kierowanymi w swoją stronę.

EHF na stanowisko w tej sprawie samego klubu, jak i trenera Dujszebajewa czeka do środy 26 marca. Można twierdzić, że będą one miały podobną argumentację.

Igor Piwowarski
foto: Piotr Piwowarski

źródło: „reczna.info.pl”

Dołącz do nas na Facebooku