Christmas Cup: Polska pokonała Słowację!

W pierwszym meczu rozgrywanego w katowickim Spodku Christmas Cup reprezentacja Polski szczypiornistów pokonała swoich południowych sąsiadów, reprezentację Słowacji 28:20 (15:10).

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla naszego zespołu, a wynik już w pierwszej udanej akcji otworzył celnym rzutem Krzysztof Lijewski. Dobre szybkie akcje w ataku pozycyjnym przeprowadzane pod bramką Teodora Paula zaowocowały dwoma faulami Słowaków, za które podyktowane zostały rzuty karne.

Rzuty z siódmego metra pewnie na bramki zamienił Michał Daszek 3:1. Nie mniej słowaccy zawodnicy dotrzymywali nam kroku i w 7. minucie spotkania wyrównali wynik meczu na 3:3.

Dobry okres gry zaliczył między słupkami Sławek Szmal, broniąc rzut karny wykonywany przez Miroslava Volenticsa. Podopieczni Michaela Bieglera dobrze rozgrywali piłkę w ataku pozycyjnym, częściej zagrywali do koła i na skrzydła, co przynosiło łatwość zdobywania bramek.

W drugim kwadransie gry na parkiecie pojawił się debiutujący przed polską publicznością Andrzej Rojewski z S.C. Magdeburg oraz Michał Jurecki, który ożywił nasze szeregi zdobywając dwie kolejne bramki. Popularnemu „Dzidziusiowi” wtórowały trafienia Michała Daszka oraz Mariusza Jurkiewicza, co sprawiło, że na przerwę biało-czerwoni schodzili z pięciobramkową przewagą 15:10.

Po zmianie stron między słupkami polskiej bramki staną Marcin Wichary, którego skuteczne interwencje wspomagane były słupkami i poprzeczkami w sytuacjach rzutowych słowackich zawodników. Niemoc rzutową gości przerwał w 36. minucie Mirosław Wolenticz, ale na niewiele to się zdało.

Dobra skuteczność Piotra Chrapkowskiego i Patryka Kuchczyńskiego pozwoliła zdobywać kolejne bramki i powiększać przewagę podopiecznych Michaela Bieglera.

Pod koniec meczu przewaga urosła już w pewnym momencie do dziewięciu bramek, co pozwoliło na testowanie różnych scenariuszy rozgrywania piłki w ataku pozycyjnym. Swój występ w meczu zaliczyli również Damian Krzysztofik i Paweł Niewrzawa. Przewaga utrzymywała się do końcowej syreny, a mecz zakończył się wynikiem 28:20.

Polska – Słowacja 28:20 (15:10)

Polska: Szmal, WicharyLijewski (3), Kuchczyński (5), Niewrzawa, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski (3), B. Jurecki (3), Grabarczyk, Jurkiewicz (4), Syprzak (2), Daszek (4), Masłowski (1), Gumiński, Krzysztofik, Szyba, Chrapkowski (3).

Słowacja: Paul, Zernovic – Kowaczech (2), Kucharik (1), Kysel (1), Slaninka (2), Wolenticz (3), Adamcik, Takac (1), Masica (2), Duris (3), Pekar, Zechmeister (3) Hantak, Briatka, Siwak (2).