Chorwacki kołowy opuści Superligę!

Po trzech sezonach spędzonych w zespole mistrza Polski, Vive Tauronu Kielce reprezentant Chorwacji, Żeljko Musa opuści stolicę Gór Świętokrzyskich. Od przyszłego sezonu pracodawcą 28-letniego kołowego będzie przedstawiciel niemieckiej Bundesligi, SC Magdeburg.

Żeljko chce spróbować swoich sił w innej lidze, a my nie chcemy mu tego blokować. Jestem jednak przekonany, że do końca sezonu będzie on walczył dla nas z całych sił a później udowodni, że jest dobrym zawodnikiem również w innym klubie. Po kilku sezonach gry w naszych barwach należy mu się szacunek i brawa za serce, które wkładał w grę. Cieszę się, że taki gracz to część ważnej historii Vive Tauron Kielce – skomentował decyzję Chorwata sternik Vive, Bertus Servaas.

Mam nadzieję, że będziemy mogli się spotkać w Lidze Mistrzów w kolejnych latach, takie są moje ambicje – mówi z nadzieją Żeljko Musa. Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować i wyrazić swoją wdzięczność dla Vive, prezesa Servaasa, kibiców, trenera oraz kolegów z zespołu. Zdobyliśmy razem dużo wspaniałych tytułów. Mam również nadzieję, że i obecny sezon zakończymy ze wszystkimi możliwymi sukcesami – dodaje kołowy Vive.

Obecnie mierzący blisko dwa metry zawodnik przygotowuje się wraz z reprezentacją Chorwacji do styczniowych mistrzostw świata w Katarze i będzie on jednym z trzech zawodników kadry Slavko Goluzy występujących w kieleckim klubie. Hrvatska w grupie B (Ad-Dauha, Lusajl) zagra z Macedonią, Austrią, Tunezją, Iranem oraz Bośnią i Hercegowiną.

Igor Piwowarski
foto: Piotr Piwowarski

źródło: „reczna.info.pl” / Vive Tauron Kielce

Dołącz do nas na Facebooku