Biegler oficjalnie trenerem w Bundeslidze!

W piątkowy poranek w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce doszło do podpisania trójstronnej umowy, na mocy której Michael Biegler będzie mógł łączyć obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski z pracą na stanowisku pierwszego trenera w przedstawicielu niemieckiej DHB Handball-Bundesligi, HSV Hamburg.

Jak zapewniał w czasie konferencji prezes polskiej centrali szczypiorniaka, Andrzej Kraśnicki łączenie przez niemieckiego szkoleniowca dwóch funkcji zawodowych nie będzie miało wpływu na jakość prowadzenia zespołu narodowego.

W trakcie negocjacji z niemieckim klubem oraz naszym szkoleniowcem, stanowisko zarządu przedstawiłem bardzo jasno. Obowiązki trenera Bieglera w Hamburgu nie mogą w żaden sposób kolidować z pracą na rzecz reprezentacji Polski. Naszym absolutnym priorytetem jest zapewnienie drużynie jak najlepszych warunków w trakcie przygotowań do Mistrzostw Europy 2016 oraz podczas samego turnieju.

Jednocześnie sternik nie ukrywał komfortu wynikającego z dobrej sieci porozumienia, pomiędzy związkiem, a przedstawicielami z Hamburga. – Cieszę się, że nasi niemieccy partnerzy podeszli ze zrozumieniem do naszych postulatów – podkreślił.

Sam zainteresowany podzielił zdanie Kraśnickiego odnoszące się do celu, jakim jest przyszłoroczny turniej Starego Kontynentu w naszym kraju. – Chciałbym uspokoić polskich kibiców, że Reprezentacja Polski i EURO 2016 to mój absolutny priorytet. Praca z polską drużyną oraz tymi wspaniałymi zawodnikami to dla mnie wielki zaszczyt – zapewnił Biegler.

Oficjalnie, jako trener HSV Hamburg, który w latach 2008-2011 reprezentowali bracia Marcin i Krzysztof Lijewscy 54-letni Niemiec zaprezentowany zostanie 1 lipca.

Igor Piwowarski
foto: ZPRP

źródło: „reczna.info.pl”/ZPRP