Akcja: Dla Tomka – pierwsze podsumowanie

Od końca listopada trwa zbiórka środków finansowych na rzecz Tomasza Strzabały. 20 listopada na konferencji prasowej w Klubie Sportowym Vive Tauron Kielce ogłoszono, że drugi trener naszego zespołu jest ciężko chory.

Tomasz Strząbała zachorował na złośliwy nowotwór układu krwiotwórczego. Przez długi czas z chorobą udawało mu się skutecznie walczyć, teraz jednak choroba nasila się i najskuteczniejszym ratunkiem jest kosztowne leczenie terapią CRd w klinice za oceanem, w USA.

Przez okres końca listopada i grudnia zorganizowano szereg akcji, m.in.: uruchomiono celowe konto, sprzedaż cegiełek na meczach w Kielcach, Lublinie i w internecie, licytacje różnych przedmiotów w tym m.in. koszulek i trofeów znanych sportowców, Klub we współpracy z fundacją Vive Serce Dzieciom i Fundacją Rozwoju Sportu w Lublinie zorganizował mecz PGNiG Superligi: Polska – Reszta Świata. Prowadzone były również mniejsze akcje, np. w Szczecinie zorganizowano specjalny mecz, w Płocku podczas meczu LM z Barceloną przeprowadzano zbiórki. Środki zbierano również m.in. w Irlandii wśród Polonii, w szkołach, pomagały inne kluby i znani sportowcy.

Dotychczas zebrana kwota to 560.350 zł z czego 241.500 to reklamy sprzedane na mecz w Lublinie, 64.800 zł to dochód z biletów na mecz w Lublinie, Zbiórki, cegiełki i dotychczas zakończone licytacje to 97.150 zł a bezpośrednie wpłaty na konto to 156.900 zł.

Powyższe oznacza, że cały czas potrzeba jest dalsza zbiórka środków finansowych. Przypomnimy, że na pierwszy etap leczenia w USA potrzeba blisko miliona złotych.

Akcję cały czas można wspierać dokonując kolejnych wpłat. Środki można przelać bezpośrednio na numer konta podany poniżej lub przekazem internetowym wybierając jedną z kwot: http://www.dlatomka.pl/cegielki/ . W dalszym ciągu trwały będą aukcje internetowe na portalu Allegro (TUTAJ). Gorąco zachęcamy również do udziały w Świątecznym turnieju Reprezentacji Polski w Katowicach – Christmas Cup (28-30.12). 20% zysku z biletów zostanie przeznaczony również na rzecz Tomasza Strząbały.

Numer konta w mBanku: 51 1140 2017 0000 4402 1262 0110
Odbiorca: Fundacja Vive Serce Dzieciom
Tytuł przelewu: Dla Tomka

Za dotychczasowe wsparcie akcji DZIĘKUJEMY!

foto: Piotr Piwowarski

źródło: „Vive Tauron Kielce”

Dołącz do nas na Facebooku